ابزارها ، روش ها و پلتفرم های بازاریابی دیجیتال ( تبلیغات دیجیتال )

می 23, 2020

بهترین پلتفورم‌ ها و ابزارهای تبلیغات دیجیتال

پیش درآمدی بر تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال به هر گونه تبلیغاتی که به صورت آنلاین انجام می‌شود اشاره دارد. کانال‌های مختلفی در دسترس آگهی‌دهندگان قرار دارند تا آگهی‌های خود را در آنجا قرار دهند و هر کانال ابزارهایی را برای مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی در خود دارد. هر کانالی از فرمت‌های تبلغاتی و گزینه‌های مکان‌یابی مختلفی برای جلب توجه مشتریان بالقوه پشتیبانی می‌کند. همچنین کانال‌های مختلف از مقیاس‌های متفاوتی برخوردار هستند که بر اساس آن‌ها از آگهی‌دهندگان هزینه دریافت می‌شود. به طور خلاصه، آگهی‌دهندگان گزینه‌های زیادی را برای فکر کردن در اختیار دارند.

از دیدگاه آگهی‌دهنده، مسئله‌ی اصلی خرید فضای تبلیغاتی در وب‌سایت ناشران به منظور دسترسی به مخاطبان مورد نظر خود است. آگهی‌دهندگان گاهی این کار را به صورت مستقیم و رو در رو و یا با خرید تبلیغات برنامه‌ریزی شده از طریق نرم‌افزار تبلیغات انجام می‌دهند.

ابزارهای مدیریت کمپین‌های تبلیغاتی به آگهی‌دهندگان کمک می‌کند تا از طریق کانال‌های تبلیغاتی مختلف آگهی‌های خود را ارائه کرده و مدیریت کنند. این کانال‌ها شامل نمایش، ویدئو، موبایل، شبکه‌های اجتماعی و جستجو می‌شوند. علاوه بر این، محصولات مدیریت کمپین آگهی‌دهنده پلتفورم‌های طرف تقاضا (DSP) را شامل می‌شوند، چرا که برای ارائه‌ی پیشنهاد و ارائه‌ی تبلیغات به صورت آنی از طریق تبادل تبلیغات لازم هستند.

اهداف این راهنما چه هستند؟

ما این راهنما را به گونه‌ای خاص آماده کرده‌ایم تا بازاریاب‌ها تمام گزینه‌های پیش رو در هنگام تمایل برای استفاده از تبلیغات آنلاین را یاد بگیرند. هدف ما این است که تا جای ممکن کار جامعی ارائه دهیم و در عین حال همه چیز را ساده قابل فهم نگه داریم.

تمام این ۵ پرسش برای هر یک از کانال‌های تبلیغاتی پاسخ داده شده‌اند:

چرا: علت اهمیت آن کانال چیست؟ چه چیزی آن را منحصر به فرد می‌سازد و چرا باید آن را مد نظر قرار داد؟

کجا: آیا مشتریان بالقوه این تبلیغات را مشاهده خواهند کرد؟ این تبلیغات در چه نوع وب‌سایت‌هایی و در کجای صفحه قرار داده می‌شوند؟

قالب‌ها: فرمت‌های تبلیغاتی مختلفی که از کانال مربوطه پشتیبانی می‌کنند چه هستند؟ آن‌ها چه نامیده می‌شوند و مشخصات آن‌ها چیست؟ آین آگهی‌ها چه شکلی هستند؟

قیمت‌گذاری: نحوه‌ی قیمت‌گذاری در کانال مربوطه چگونه است؟ هزینه‌ی تبلیغات با چه مقیاسی تعیین می‌شود (یعنی، CPC، CPV، CPA)؟ متوسط قیمت‌های این فرمت‌های تبلیغی چیست؟

روندها: شاغلان و متخصصان در فضای تبلیغات دیجیتال چه نظراتی در مورد هر یک از این کانال‌ها دارند؟ به هنگام در نظر گرفتن تبلیغات در یک کانال، باید از چه روندهایی آگاهی داشت؟

در زیر به ادامه‌ی راهنما توجه فرمایید. در پایان هر یک از این موارد، خوانندگان باید در رابطه با طرف آگهی‌دهنده در فضای تبلیغات دیجیتال مطلع و دلگرم باشند.

  • نرم‌افزار تبلیغات میان کانالی
  • تبلیغات مبتنی بر جستجو
  • تبلیغات نمایشی
  • تبلیغات موبایلی
  • تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی
  • تبلیغات ویدئویی
  • پلتفرم‌های طرف تقاضا (DSP)
title 3
Hello world!